Dini ve milli örf ve adetlerine sıkı sıkıya bağlı Türk milletinin gönlünde kurban ve adak çok önemli bir yer tutmaktadır. Kurban Bayramı olsun ya da oğlu veya kızı iş bulan çeşitli nedenlerle adakta bulunan insanlarımız kurbanlık hayvan satan esnafın kapısını aşındırırken, oğlu veya kızı iş bulan ya da herhangi bir nedenle adakta bulunan insanlarımız kurbanlık hayvan satan esnafın kapısını aşındırmaktadır.

Adana’da da kurbanlık veya adak hayvan alım satımı denilince ilk akla gelen isim ve adres Muhammed- Cumali (Tekin) Kardeşler gelmektedir. Babadan devraldıkları işlerini daha da geliştiren Muhammed- Cumali Kardeşler, bugün Yüzyılcı mevkiinde kendi çiftliklerinde yetiştirdikleri adaklık/kurbanlık hayvanları deneyimli  veterinerler denetiminde Adanalı vatandaşlara sunmanın haklı gururunu yaşıyorlar.

Doğal ortamda yetiştirdikleri sağlıklı hayvanları islami esaslara göre uzman kasaplar tarafından besleyip büyüttükleri hayvanları sipaşire göre uzman kasaplarca hijyenik ortamda kesip, paketleyerek müşterilerine araçları olmadığı takdirde ücretsiz evlerine kadar servis eden Muhammed- Cumali Tekin kardeşler, bugün  Kanal 1. Durak, Shell Petrol karşındaki merkez şubenin yanısıra Gürselpaşa Mahallesi Cin Ali Köprüsü civarı ile Türkmenbaşı Bulvarı’ndan Denizli Mahallesi’ne giriş noktasındaki diğer iki şubesiyle Adanalılara ucuz, kaliteli ve sağlıklı hizmet sunmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyorlar.

Yüzüncü Yıl Mahallesi, Diş Hastanesi karşısındaki büyük çiftliklerine kendi hayvanlarını yetiştiren Muhammed-Cumali Kardeşler’in aynı yerde bir de tamamen hijyenik bir ortama sahip kesim merkezleri bulunuyor.

Aynı zamanda toptan hayvan  satışı da yapan Muhammed-Cumali Kardeşler’in gerek satış şubeleri gerekse çiftlikleri, kurbanlık/adaklık hayvan almak isteyen Adanalılarla dolup taşıyor. Müşterilerine babadan kalma terbiye ile hep güler yüzüyle karşılayan Cumali Tekin, “Biz bu işi atadan babadan devralarak sürdürmekteyiz. Müşterilerimizin memnuniyeti bizim için her şeyden önemlidir. Yetiştirdiğimiz hayvanlarımız daha ilk günden satış ya da kesime kadar sürekli veteriner gözetimi ve denetimindedir. Bizden adaklık veya kurbanlık hayvan alan müşterilerimize ücretsiz kesim hizmeti sunuyoruz. Kestiğimiz hayvanları , müşterilerimizin uğraşmaması için parçalara ayırıp, sağlıklı bir şekilde paketliyoruz. Bizim işimiz insan odaklı olduğu için herşeye dikkat etmek zorundayız” diye konuştu.

Muhammed-Cumali Kardeşler’den alışveriş yapan Adanalılar da,  ne zaman kurbanlık veya adaklık hayvan alacaklarsa, kendilerini tercih ettiklerini vurgulayarak, “Çünkü buraya gönül rahatlığı içerisinde gözümüz kapalı geliyoruz. Zira yıllardır biliyoruz ki, Muhammed Cumali Kardeşler, büyük bir titizlik içerisinde yetiştirdiği hayvanları bize satıyorlar. A’dan Z’ye tüm hizmetleri gerçekten dört dörtlük” ifadesini kullandılar.

Muhammed-Cumali Kardeşler’le irtibat kurmak isteyenler, 0551 154 62 68  nolu telefondan kendilerine ulaşarak, daha detaylı bilgi alabilirler.