Sarıçam, Adana’nın atıl kalmış, merkeze uzak ilçelerinden biriydi. Ancak son günlerde görüyoruz ki yapılan yol kaldırım çalışmaları, park ve bahçe düzenlemeleri, meydan açılışları vb. çalışmalar sarıçam halkına katkıda bulunuyor. Sarıçam da öngörüye dayanarak söylüyorum, huzurevleri mahallesi gibi birkaç yıla kalmadan dinamik bir merkez haline gelecektir. Bilirsiniz, huzurevleri mahallesi 15 yıl öncesine kadar gelişmekte olan atıl bir alandı. Şimdi kocaman bir merkez haline geldi. Tabi bir ilçe ile mahalleyi kıyaslamak doğru değil fakat yapılan çalışmalar Sarıçam ilçesinin geleceği noktayı bize bu kıyaslama ile gösteriyor.

Ayrıca Sarıçam Belediyesi’nin ve Belediye Başkanı Sayın Bilal Uludağ’ın Adana Basını için düzenlediği kabul töreni hala dillerde…

10 Ocak çalışan gazeteciler günü sebebi ile verilen yemekte Sarıçam Belediyesi, büyük bir nezaket ve fark yaratarak basına verdiği değeri bir kez daha göstermiş oldu.

SEZAR’IN HAKKI SEZAR’A

Gazeteci olarak sürekli muhalif olmak mesleğimizin temeli olsa da yapılan güzellikleri anlatmak da boynumuzun ve kalemimizin borcudur. Bu sebeple Sarıçam’ın diğer ilçelere nazaran her geçen gün daha hızlı geliştiğini bizler gibi vatandaşlarımız da fark etmekte ve bunu söylemek için şahit ve delil de gerekmemektedir. Yapılan çalışmalar gösteriyor ki sosyal belediyecilik ve kent planı vizyonu her belediye başkanında olması gereken elzem maharetlerdendir.

Şimdilik çalışmalarını takdir ile izlediğimiz Sayın Bilal Uludağ’a başarılarının devamını dilerken, her mülki amirin yanlışları olabileceğini yine de anımsatıyor ve önemli olan Adana’mızın gelişmesi ve kalkınması için siyasi ayrım yapılmadan çalışılmasıdır diyorum.

Saygılarımla…