Pozantı Belediye Başkanlığı tarafından Pozantı Kongresi’nin 102’inci yıldönümü anısına düzenlenen “5 Ağustos Kongresi Futbol Turnuvası” başladı.
Pozantı Belediye Başkanlığı tarafından Kamışlı Mahallesi’ndeki halı sahada düzenlenen “5 Ağustos Kongresi Futbol Turnuvasına” 12 takım katıldı.
Turnuva, Pozantı Belediyesi ve Yağlıtaş takımı arasında oynanan müsabaka ile start alırken maçın başlama vuruşunu Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, Kamışlı Mahalle Muhtarı Mehmet Öner ile birlikte yaptı.
Turnuvanın ilk gününde oynanan karşılaşmalarda; Yağlıtaş, Pozantı Belediyesi’ni 8-3, Köse FC, Alpin Su’yu 13-1, Gadam ise Müftülük’ü 10-3’lük skorla mağlup etti.
“TÜM HALKIMIZ DAVETLİ”
Karşılaşmalar öncesinde konuyla ilgili açıklama yapan Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, “Pozantı Kongresi’nin 102’inci yıldönümü anısına düzenlediğimiz 5 Ağustos Kongresi Futbol Turnuvasına coşku içerisinde katılım sağlayan takımlarımıza teşekkür ediyor, ter dökecek tüm oyunculara ise başarılar diliyorum. Amacımız birlik ve beraberlik içerisinde ekip olmak, omuz omuza vermek ve başarılara ulaşmak. Şu yaz aylarında hem bir araya gelip hem de spor amaçlı bu faaliyete katılan gençlere teşekkür ediyorum. İnşallah herhangi bir sakatlık ve olumsuz bir durum olmadan turnuvamızı tamamlarız. 17 Ağustos’a kadar devam edecek olan heyecan ve coşku içerisinde geçen müsabakalarımıza tüm halkımızı davet ediyorum” Dedi.