Her mahallenin yapılanma olarak bazı sorunları sıkıntıları vardır . Fakat en sıkıntılı olan mahalleler arasında Gülpınar, Dumlupınar ve Mirzaçelebi mahalleleri yer alıyor. Evlerin iç içe oluşu yaz aylarında neredeyse nefes alınamayacak duruma getiriyor halkını.

Yeni yapılanma çalışmalarının olmayışı dikkat çekici. sıkıntıları son bulmayan mahallelerimiz ve sıkıntılarına çözüm bulamayan mahalle sakinleri göz ardı edilmese ne iyi olacak ama kime derdini anlatacaksın ki… Ne varki bunların önde gelen diğer mahalleden biri de, yıllar önce belediyeye bağlı değilken ve köy olarak geçen Dikili beldesi, Seyhan belediyesine bağlanmasına rağmen hiç bir gelişme sağlanmamış tamamen kaderine terk edilmiş ve neredeyse ölümle burun buruna gelinmiş durumda olan yapılanmalar var. Bu durumdan rahatsızlığımızı ilgili yere taşımak bile soruna çözüm getirmiyor malesef.

Kış ayları alt yapı sorunlarından dolayı halka ayrı bir kabus yaşatırken, birde mahalle arasında olan ve evlerin önünden geçen pis kanal, hem sağlık açısından ve hemde can güvenliği yönünden tehlikesi üst safalarda. Ulaşım sıkıntısı bambaşka bir sorun ve aşılması imkansız gibi görünüyor. Mahalle muhtarları bu konuda mahallenin sıkıntılarını gerekli yere bildirmeleri, mahallenin sorununu çözmek için yeterli olamıyor çünkü belediyenin ilgi alanlarına giremedik bir türlü .Pis kanal evlerin önünden geçiyor ve kenarları açık, koruma yok, kışın yağmur suları dolup taşıyor, tehlike üst düzeyde. Kenarında korkuluk olmadığı için de oldukça tehlike arz eden bu ihmalkar yerlerin en kısa sürede düzenlenmesini diliyoruz. Biraz duyarlı olunsa ve bu mahallelere ziyaret zahmetinde bulunulsa belki bir şeylere imza atacaklardır. Kollarını sıvayan Belediye Başkanımıza Halk olarak sesimize kulak verin ve mahallemize buyurun diyoruz. Selametle.