Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Adana’ya gelen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Meclis Başkanı Sayın Zorlu Töre ve beraberindeki heyet ASKON’u ziyaret etti.

İki ülke arasında ticari ilişkilerinde ele alındığı ziyarette ASKON Yönetim Kurulu Üyelerinin yanı sıra Yüreğir İlçe Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir’de katıldı.

Gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan: “Öncelikle değerli Meclis Başkanı Sayın Töre ve beraberindeki heyete ziyaretleri için teşekkür ediyorum. Bu ziyaretin bizim için bir önemi de Kıbrıs Fatihi Merhum Erbakan Hocamızın temellerini atmış olduğu bu kurumda gerçekleşmiş olmasıdır.

Kıbrıs toprakları bizlere şehit ve gazilerimizin emanetidir. Bize düşen bu emanete hakkıyla sahip çıkmaktır. ASKON olarak özellikle ticari ilişkilerin gelişmesi hususunda üzerimize düşeni yapmaya hazırız.” dedi.

Misafirperverlikleri için Başkan Çalışkan ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür eden Töre, Kıbrıs’ın önemine ve Kıbrıs Barış Harekatından bu yana Ada’da oyunların oynanmaya devam ettiğini dile getirerek: “Kıbrıs adası sadece küçük bir kara parçası değildir. KKTC denizlere açılan kıyılarıyla stratejik bir kara parçasıdır.

KKTC ve Doğu Akdeniz’deki Mavi Vatan bizlere şehit ve gazilerin emanetidir. Bizler ne Mavi Vatan’dan çekiliriz ne de KKTC’den çekiliriz. Ne KKTC’nden vazgeçeriz ne de anavatan Türkiye’den vazgeçeriz.” dedi.

Düzenlenen yemekli programda Başkan Çalışkan bir kez daha KKTC Meclis Başkanı Zorlu Töre ve beraberindeki heyete, Yüreğir İlçe Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir’e teşekkür etti. Program, Meclis Başkanı Töre’ye hediye takdimiyle son buldu.