Saadet Partisi kendi aralarında genç kadroya doğru yol alırken, içlerinde bu çalışma var fakat her ne kadar dışa yansıtmasalarda bunu idrak edebilecek gözlemcilerin çevrelerinde olduğunu da biliyorlar.

Bildiklerini bilmemize rağmen dışa yansıtmamaları, ne kadar uhuviyetlerinin kuvvetli olduğunun göstergesidir aslında. Olması gerekeni yapıyorlar ki bu konuda kendilerini kutluyorum.

Daha önce de bu konuyu çok kez söylemiş Temel Karamollaoğlu Bey’in yerine daha genç birileri getirilebilirdi demiştim. Çok tepkilere yol açtı benim bu yorumum. Her ne kadar tepki alsam da doğru olan buydu. Gençleri teşvik etmek istiyorlar ise onları öne alıp, yollarına engel olmayıp çalışmalarına hız vermeliler diye düşünüyorum dediğimde verdikleri cevap – gençlerden daha deneyimli olmalarına bağlı olduğu için yaşı ileri olanları genel başkan veya il başkanı gibi yerlere getirdiklerini açıklasalar da tatmin edici ve iç açıcı cevap olarak görmedim. Bu konuda yanıldıklarını tekrar yinelemek istiyorum ki zaten dediklerim yapılmaya başlandı.
Evet Adana İl Başkanı Sayın Mustafa Gözütok beyefendi İl Başkanlık görevinden iki kez oluyor değişiklik yapılmak isteniyor.
Parti içerisinde öyle kenetlenme var ki, yapılan tolantılarda il başkanlarının değişimine verilen karara itiraz ediliyor. Bu itirazları daha önce kabul gördü görmesine fakat şimdi verilen karara yine itiraz var bakalım bu sefer ne olacak. Yaklaşık dört beş ay öncesinde yine değişiklik istenmiş fakat Adana il ve ilçe yönetim kurulunun itirazı üzerine değişim durdurulmuştu.
Yeniden gündeme gelen Adana İl başkanı Mustafa Gözütok bey’in değişmesine yönelik kulislerden çıkan karara yeniden Adana yönetiminde itirazlar başladı.
Parti içerisinde neler yaşanıyor bilinmez fakat bilinen o ki genç kadroya doğru gidiliyor.
Evet Saadet Partisinde değişim başlıyor.
Şunu da söylemeden olmaz.
Yakın zamanda Saadet Partisi genel başkanı Temel Karamollaoğlu da değişecek ve yerine daha genç, Cumhur ittifakına yakın bir kişi getirilecektir diyorum benden söylemesi. Bakalım görelim neler oluyor ve zaman bize neler gösterecek. Hayırlısını dileyelim hayr olsun inşallah.
Mutlu kalın, huzurla kalın.