Birkaç gündür ülkemiz malum yangın yeri ve vatanını seven herkes gibi içimiz yanıyor. Olayların müsebbibleri belli, hain teröre kurban verilen canlar, bu canların içinde ağaç, hayvan insanlar var. Yetersiz kalan çalışmalar da cabası. Üstelik magazin gibi söylemler, atışmalar, dedikodular, kavgalar da var. Peki başka ne var? 31 Temmuz da Tüed Adana Emekliler Derneğinin seçimi vardı. Ne oldu seçimde duyan oldu mu? Yine insanoğlunun hırsı, rant sevdası, koltuk belası..Göreve değil de emeklilerin hakkına talip olmuş bir güruh, seçime hile karıştırırarak iptaline yol açtı. Olaya karşı çıkan Aday Cumali Güçtekin ise güç de olsa seçimin iptalinden yana ısrarcı davranarak bunu başardı.

Cumali Güçtekin

Kendisinin kamuoyu açıklaması ise şöyle:

“Adana basın ve kamuoyuna duyurumuzdur. Çukurova’nın olağanüstü sıcağında oy kullanmak için seçim alanına gelen üyelerimizin şerefli oy’larını hileyle çalınması Cumali Güçtekin ve ekibi tarafından yakalanmıştır. Sayın Genel Başkan ve Divan Başkanı Kazım Ergün’e seçimin şaibeli devam etmesinin haksızlık olacağı nedeniyle iptal edilmesi yönünde ısrarcı tutumumuz üzerine adayların çoğunlukla bizi destekleyen tavırlarıyla Divan Başkanı Kazım Ergün ve Divan kurulu seçimlerin iptal edilmesi yönünde karar vermiştir.Bu süreçte desteğini bizden esirgemeyen tüm üyelerimize ve emeğiyle yüreğiyle destek olan ekibime teşekkür ederim.Yeni seçim tarihinde siz değerli emeklilerimizin tercihiyle kazanacağımıza olan inanç ve kararlılığımızla hepinizi saygıyla selamlıyorum.Tüed Adana Şube Bşk. Adayı Cumali Güçtekin”

Peki soru şu : Bu hırsızlık neden? Ülkede her yer yanıyorken, emekli aç perişan iken, üç kuruş paralarını hak aramak uğruna derneğe aidat olarak veriyorken, sizin derdiniz görev mi, para mı? Söz yok söyleyecek. O kadar midem bulanıyor ki sizden ve sizin gibilerden, tek diyeceğim, kursağınızda kalsın o yediğiniz ve yemeye yeltendiğiniz haramlar ve haklar.