Bu yıl 9.su düzenlenen Portakal Çiçeği Karnavalı, pandemi gölgesinde dijital ortamda ve misafirsiz olarak sadece stant açan firma  ve yarışmacıların katılımı ile Adana Grand Sheraton Oteli bahçesinde gerçekleştirildi.
Karnavalda Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu (TAŞPAKON) ve Akdeniz Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu’nu (AKAPAFED) temsilen Adana Aşçılar ve Pastacılar Derneği (ADAPADER) stand açtı. Bu  kapsamda yarışma jürisi ve ADAPADER Üyesi Mehmet Şahin Olgun da sıcak yemek kategorisinde yarışmacı olarak yer aldı.
“TON BALIKLI PORTAKALLI MAKARNA”
ADAPADER Standı, SA-SU’nun sponsorluğunda Başkan Derviş Göçmen’in hazırladığı ‘Ton Balıklı Portakallı Makarna’ çeşitleri ile süslenirken, ADAPADER Akdeniz Kadın kolları Başkanı Nesrin Aslan ‘Ekşi Mayalı Portakallı Ekmek Çeşitleri’, Bilal Serttaş, ‘Portakallı Dalak Dolması’, Aylin Sönmez, ‘Portakallı Revani’, Şerife Karakuş, ‘Portakallı Kömbe’, Bilcan Varkal  ise ‘Medovik Pasta’ çeşidiyle dikkat çekti. ADAPADER Adana Kadın Kolları Başkanı Şermin Daş ise ‘Ton balıklı  Portakallı Makarna ve Portakal Soslu Antep Fıstıklı Midye Baklava’ ile standdaki yerini alırken Hatice Göncü de ‘Sebzeli Pirinç Pilavı’ ile sunum yaptı.
BAŞKAN GÖÇMEN TEŞEKKÜR ETTİ
ADAPADER Basın Yayın Organizasyon sorumlusu Mehmet Akif Sipahi, Onursal Başkan ve Duayen Şef Ali Şemi, Eğitmen Şef Raziye Kısacık İnce, Şef  Fahri Ergin, Şef Musa Güvençli de karnaval standındaki yerini aldı. Portakal Çiçeği Karnavalı’nın önemine değinen ADAPADER Başkanı Derviş Göçmen, her organizasyonda olduğu gibi burada da konfederasyon, federasyon ve derneği en güzel şekilde temsil ettiklerini vurguladı.
Göçmen, karnavalın düzenlenmesinde emeği geçen başta Adana Valisi Süleyman Elban olmak üzere, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Adana Ticaret Odası (ATO) Başkanı Atila Menevşe, Çukurova Turistik Otelciler Birlığı Başkanı Tayyar Zaimoğlu ve mekan konusunda ev sahipliği yapan Adana Grand Sheraton Oteli yönetimine teşekkür etti.